close
تبلیغات در اینترنت
مواظب دیر شام خوردن خود باشید!

مواظب دیر شام خوردن خود باشید!

شفا آنلاین>تغذیه>خوردن شام دیر هنگام باعث می‌شود. ایجاد اختلال در خواب شبانه می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین،ضیاءالدین مظهری، نایب رییس انجمن علمی پیشگیری و درمان چاقی ایران با اشاره به مضرات خوردن شام دیر هنگام گفت: به هم‌ریختگی خواب شبانه و عدم ترمیم و سم‌زدایی، جایگزینی سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده از جمله عوارضی است که افراد با خوردن شام دیر هنگام دچار آن می‌شوند.

وی ادامه داد: و از این جهت به افراد توصیه می‌شود، حدوداً 3 ساعت قبل از خواب شام میل کنند دکتر مظهری در بیان خوردن شام زودهنگام گفت: خوردن به موقع شام علاوه بر اینکه باعث می‌شود ترمیم و سم‌زدایی سلول‌ها و بافت‌های بدن به خوبی انجام شود باعث رشد بهتر در کودکان نیز می‌شود.

نایب رییس انجمن علمی پیشگیری و درمان چاقی ایران به افرادی که دچار خواب ناآرام هستند، توصیه کرد: خوردن نصف لیوان شیر به همراه یک سیب قبل از خواب علاوه بر اثر تصفیه‌ای خون باعث داشتن خوابی آرام در این افراد می‌شود.

مطهری در ادامه افزود: چنانچه نسبت به خوردن شیر دچار حساسیت هستند می‌توانند خوردن ترکیب کاهوی خرد شده به همراه سیب رنده شده و یا آب کاهو و آب سیب را جایگزین کنند.yjc


لینک منبع و پست :مواظب دیر شام خوردن خود باشید!
http://shafaonline.ir/fa/news/84569/%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B8%D8%A8-%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D8%AF

نظرات

نظرات وبلاگ
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
ایمیل * (برای عموم نمایش داده نخواهد شد)
پیام شما :
شکلک ها :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
:
نظر خصوصی
کد امنیتی :
: